30 Czerwiec 2018 o 00:00
iBOOD

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H26 w kolorze winnej czerwieni

Wyciskarka wolnoobrotowa

Znajdźcie w końcu powód, aby zadbać o jakość swojego poranka. Aby pozwolić urządzeniu Hurom H26 wykonać swoją pracę. Twój dzień z pewnością będzie lepszy, gdy wyjdziesz do świata ze zdrowym sokiem w ręku!

Specyfikacja

Producent: Hurom
Typ: HG2 Elite Premium Slowjuicer
Gwarancja: 2 lata

• Utrzymuje wszystkie składniki odżywcze
  • Dwa tryby - gęsto lub rzadko przecierany sok
  • Zupa, soki, lody i żywność dla dzieci

Funkcje

Dwuostrzowy, mocny tłok
Regulowany uchwyt kontrolny do różnych składników
Uniwersalna nakładka na sok zapewnia dodatkową wygodę
Cztery szczotki obrotowe
Trzy sitka (drobne, gęste i na lody)
Niskoszumowy silnik prądu zmiennego o niskich wibracjach
Łatwy montaż i demontaż
Wbudowany wentylator 

Cechy techniczne
Moc: 150 watów
Napięcie: 100 - 230 V, 50 - 60 Hz
Rotacje na minutę: 43 RPM
Długość kabla: 1,4 m
Pojemność: 500 ml

Materiały
Obudowa: ABS
Wnętrze: Tritan
Śruba dociskowa: PEI (Ultem)
Drobne sito: stal nierdzewna (Ultem)
Sito do lodów: BISEN

Ogólne
Wymiary: 22,3 x 18 x 40,7 cm
Długość kabla: 1,5 m
Waga: 4,8 kg

W pudełku
Hurom H26
Drobne sitko
Gęste sitko
Sitko do lodów
Pojemnik na sok
Pojemnik na miąższ
Pojemnik na tofu
Popychacz
Suszarka
Szczoteczka do czyszczenia
Książka z przepisami
Podręcznik

30 Czerwiec 2018 o 00:32
greatwyrm Użytkownik

Właśnie zastanawiam się nad kupnem wyciskarki do soków. Słyszałem że Hurom robi bardzo dobre. Zupełnie się na tym nie znam dlatego czy mógłby mi ktoś doradzić czy warto kupić ten model

30 Czerwiec 2018 o 00:49
mehoo Użytkownik

Kolega szukał, porównywał parametry i ostatecznie kupił jakąś wolnoobrotówkę w Lidlu czy gdzieś  tam za 300 zł i twierdzi że ma tą samą moc i inne parametry co te właśnie drogie sprzęty. On jest zadowolony bo kupił sprzęt który się sprawdza a do tego nie zapłacił niewiadomo jakich pieniędzy nie wiadomo za co tak naprawde.

30 Czerwiec 2018 o 01:25
cr0ss3r Użytkownik

Porownywanie mocy w wyciskarkach ma jeszcze mniejszy sens niz porownywanie Mpx w aparatach fotograficznych. Tak naprawde roznica miedzy porzadnymi wyciskarkami (Hurom to jedna z najlepszych firm) a tanimi z Lidla czy Biedronki jest w uzytych materialach. Hurom uzywa Ultemu, ktory jest kilka razy wytrzymalszy od zwyklego, marketowego plastiku i co wazniejsze, nie puszcza zadnej chemii nawet do sokow o wysokiej kwasowosci (w przeciwienstwie do zwyklych plastikow).

Niektorzy twierdza, ze zwykly plastik tez dobrze sobie radzi i ultem wcale nie jest potrzebny, bo co za roznica czy urzadzenie wytrzyma 10 czy 50 lat jak po 5-ciu i tak sie je wyrzuci. Faktem jest jednak, ze sitko to chyba najczestsza awaria wyciskarek, wiec to nie do konca prawda. No i jakos dziwnym trafem, nikt z popierajacych tanie wyciskarki nie wspomina o przedostawaniu sie szkodliwych substancji do tych “zdrowych” sokow.

Tak wiec, jezeli dla kogos liczy sie tylko cena, to oczywiscie nie ma co przeplacac. Ale trzeba pamietac, ze oszczedza sie tutaj tez na zdrowiu i czasie bezawaryjnego uzytkowania.

Zupelnie inna sprawa, ze ten model tutaj, za 1370 (a wiec 50 zl wiecej) mozna znalezc w znanej porownywarce cen i kupic w Polsce.

30 Czerwiec 2018 o 01:31
cr0ss3r Użytkownik

Przez pomylke sprawdzilem w porownywarce tanszy model. Ten tutaj jest drozszy, tak jak Tadeusz22 pisze, cena jest dobra.

30 Czerwiec 2018 o 01:13
Tadeusz22 Użytkownik

Od 9 miesięcy używam wyciskarki Hurom HV i jestem b. zadowolony. Jakość użytych materiałów jest nieporównywalna z wyciskarkami z sieciówek za 300 – 500 zł.

Hurom używa silników bezszczotkowych /indukcyjnych/ na które daje 10 lat gwarancji, na pozostałe elementy 4 lata w formie door-to-door. Tak jest przy zakupie w Polsce.

Ten prezentowany model to H-AA i kosztuje w Polsce 1790 zł a więc cena jest bardzo dobra. Szkoda, że gwarancja tylko 2 lata.

30 Czerwiec 2018 o 02:19
gikah Użytkownik

A ja wam powiem dlaczego taka wyciskarka jest bardzo droga.

Ponieważ trzeba opłacać takich “forumowych klakierów” którzy wystawiają pozytywne komentarze tym sprzętom. Jak czytam takie farmazony to głowa boli. Nadajecie się do TVMarketu albo oglądając te reklamy już wam się coś pomieszało. Jedyni ludzie którzy chwalą głupie wyciskarki (silnik + sitko i kawałek plastiku za 2,5k ;D) czują misję, żeby poczuć się “royal” albo po prostu jakoś pogodzić się z faktem, że ktoś was ostro wkręcił.

Sugestie o “niezdrowym plastiku” wierzą tylko Ci, którzy nie skończyli podstawówki, bo każdy kto miał w szkole chemię i fizykę wie, że w tak krótkim czasie (sok się przecież leje do szklanki a nie kisi tygodniami w wyciskarce) nie ma prawa dojść do żadnej reakcji, nawet jak byś tam kapustę kiszoną wyciskał. Dodatkowo producenci (WSZYSCY) mają obowiązek stosować materiały bezpieczne do kontaktu z żywnością. 
Następny znów wyskakuje, że “łolaboga ale tam jest super turbo indukcyjny silnik w technologii NASA”. Spoko, zamiast wymieniać szczotek będziesz wymieniał falownik :) (choć jeszcze nie słyszałem, by komukolwiek w wyciskarce wolnoobrotowej wysiadł silnik).

Nadajecie się do reklamowania strukturyzatorów wody i innych magicznych urządzeń.

A na koniec powiem jeszcze jedno. O kant d rozbić te wszystkie wyciskarki wolnoobrotowe. Już lepiej użyć jakiegoś peerelowskiego “Predomu”. Przynajmniej w soku zostanie błonnik a nie woda z cukrem (bo część witamin i tak zostaje w tych farfoclach).

Chcesz być zdrowy, gryź marchewę.

30 Czerwiec 2018 o 03:26
L4U Użytkownik

Popieram :) Najlepsze są informacje o przekazywaniu “trującego plastiku”, jak nie metale ciężkie to chociaż plastik musi być zły.

Ale tak się zastanawiam nad podstawą wyższości wyciskarek wolnoobrotowych nad sokowirówkami. Niby od szybkiego kręcenia robi się temperatura zabijająca witaminy. Ale czy ktoś, kiedykolwiek otrzymał sok z sokowirówki choćby letni? Zawsze jest w temperaturze owoców. Dla porównania podam że temperatura pasteryzacji wynosi 72 stopnie, a mleka 100 stopni. Jak informuje wikipedia ” przy jednoczesnym zachowaniu smaku produktów i uniknięciu obniżenia ich wartości odżywczych”. Jak to w końcu jest, powielane są wyłącznie marketingowe slogany?

30 Czerwiec 2018 o 11:03
Marcin Pawełczyk Użytkownik

Czyli: po co pić drogą whisky, jak tanie wino jest dobre i tanie.

Głupia, akademicka dyskusja dyletanta samego ze sobą.

“A na koniec”- błonnik w soku z sokowirówki?

Chciałbym zobaczyc jak jednoczesnie gryziesz marchewę, jabłko, buraka i mietę. Bo np taki sok lubię. Aha! Można miksować! DJ Bobo.

A co do Twojego wywodu nt falownika- nie używa się go w wyciskarkach, więc nie masz czego się obawiać. Falownik zmienia prąd stały na zmienny, szcześliwie w gniazdku już mamy zmienny, wiec się falownik nie przyda. Taki to widzisz cały Twoj wywod- zawód…

30 Czerwiec 2018 o 11:09

Fizyka, lekcja: TARCIE.

W wysokoobrotowej sokowirówce tarcza wiruje z wielką prędkością. Owoc trafia na tarcze i jest scierany. W tym momencie wytwarza się wysoka temp. na styku tarcza/owoc. Działa to przez chwilę, ale nie jest korzystne dla witamin. Tak samo jak sterylizacja UHT dla bakterii w mleku. Mleko tez jest podgrzewane na ułamek sekundy.

Smak- sokowirówka odwirowuje samą wodę z owoców, wyciskarka daje też dużo enzymów (niezbędne do trawienia) i innych fajnych rzeczy.

30 Czerwiec 2018 o 23:17
MadDeser Użytkownik

Prawda jest taka, że większości różnic nie dostrzeżesz w tabelce z parametrami. Jak kupisz wyciskarkę Hurom, Kuvings czy inną tzw. górnopółkową, i taką z Biedry/Lidla za pincet, przekręcisz nimi 100kg buraków ćwikłowych, kokosa (bez łupiny oczywiście), selera naciowego i aronii to Ci, za przeproszeniem, d..a zmięknie i już nie będziesz tak hardo dokazywał na forum.

30 Czerwiec 2018 o 07:47
Martineoz Użytkownik

Miałem kiedyś taką wyciskarkę za 300zl i prawie na przez okno wywaliłem. Marchew trzeba było kroić na drobne paseczki bo plastik użyty do produkcji był tak źle spasowany,  że co chwila coś strzelało i trzeba było całość rozkręcać  myć i składać od nowa. Sok z jabłek to nie był sok z jabłek tylko jakiś gesty przecier – trzeba było jeszcze dodatkowo przez gazę przeciskać. Oczywiście nie mówię, że wyciskarki za 300 zł są złe. Sztućce też mogą być plastikowe i tak samo zjesz nimi i ukroisz kotleta jak i takimi że stali.

30 Czerwiec 2018 o 08:32
mehoo Użytkownik

Ten Hurom to tak jak Apple ????cena z kosmosu za cos wartego polowe żądanej ceny.

30 Czerwiec 2018 o 08:35

Hurom jest ok. Ma tylko taką wadę, że trzeba ciachać na atomy warzywa i owoce, bo ma mały wlot. Polecam coś z dużym wlotem, np. 4Swiss, Kuvings.

Amatorów sprzętu za 300zł nie chcę hejtować, w końcu Dacia Duster to SUV na prospektach i dobrze się sprzedaje… Ale klasa sprzętu i mycie markowej wyciskarki (spasowanie, łapanie włókien przez otwory w sitku wybijane punktakiem w taniej wyciskarce,  zamiast laserem w drozszych i pozniejsze lamenty nad myciem- te dobre myje się bieżącą wodą).

Materiały- nie wszystko szkodliwe jest zabronione, inaczej fajki i alko musiałyby zniknać. BPA nie jest zabronione, a jest syfem.

Dla jakosci wyciskania soku ma znaczenie slimak, sito, a dla trwałości wszystko z silnikiem włącznie.

Jakosc soku zalezy tez od owocow- z jablek deserowych nie bedzie dobrego soku.

Osobiscie wole sok z wyciskarki niz sokowirowki, roznica w smaku jest duza. No i mozna wyciskac znacznie wiecej warzyw, ziol, itp.

30 Czerwiec 2018 o 09:13
logan18 Użytkownik

Wypowiem się, bo akurat sam mam (już kilka lat!)wyciskarkę wolnoobrotową z biedry. Wszystko nadal sprawnie działa, kultura pracy może nie jest taka jak w tych drogich, ale naprawdę nie sądzę żeby ten plastik jakoś niekorzystnie wpływał na sok i moje zdrowie. Ten argument to moim zdaniem wierutna bzdura, ale jednocześnie nie demonizowałbym tych drogich wyciskarek. Na pewno użyte materiały wpływają na trwałość i niezawodność. Nie wiem jak te Hurom, ale moja w instrukcji miała zalecenie aby nie używać jej jednorazowo dłużej niż 30 minut. To już jest pewne ograniczenie, różnica może być też w konsystencji soku (lepsze sitka w droższych, bardziej dopracowany system wyciskania), natomiast jestem przekonany, że smak soku i zawartość substancji toksycznych lub raczej ich brak byłyby identyczne w przypadku obu wyciskarek.

30 Czerwiec 2018 o 12:55
qndzia Użytkownik

w oficjalnym sklepie taniej? https://hurom.pl/product-pol-14-Wyciskarka-Hurom-HG-czerwone-wino-HG-EBE06.html

30 Czerwiec 2018 o 13:58
Tadeusz22 Użytkownik

To nie ten model dodatkowo jest niedostępny.

Ten z Ibood to model H-AA za 1790

https://hurom.pl/product-pol-90-Wyciskarka-Hurom-H-AA-Alpha-wino-H-AA-EBE17.html

30 Czerwiec 2018 o 13:16
ViNYLec Użytkownik

Niektórzy porównują ten sprzęt ze zwykłą sokowirówką, inni z tańszymi marketowymi modelami. Prawda jest taka, że te sprzęty niby markowe się mocno przepłaca i nawet jeśli taki model wytrzyma 5 lat, to wolę zapłacić za nówkę 300zł co rok niż tyle jednorazowo. Informacje o trującym plastiku można włożyć między bajki, to tylko marketingowy bełkot ale jak widać na niektórych działa.

30 Czerwiec 2018 o 14:57
mac_aaron Użytkownik

Temat sokowirówek czy wyciskarek mnie nie interesuje, natomiast Twoja logika „co roku nowe tanie lepiej niż raz na pięć lat drogie dobre” nie przemawia do mnie. Wolałbym jeździć pięć lat Audi A8 niż co roku kupować nowego Fiata Tipo… zawsze jak coś kupuję, to szukam najlepszego na jakie mnie stać, a potem jeszcze sprawdzam, czy trochę drożej niż mój budżet nie zaczyna się już zupełnie inna jakość i czy nie warto dołożyć do lepszego. Jesteśmy zbyt biedni, żeby kupować tanie rzeczy.

30 Czerwiec 2018 o 16:54
Adamus00 Użytkownik

Że już nie wspomnę o ekologii i zasmiecaniu środowiska ludliwskimi wyciskarkami, wymienianymi co rok,co dwa

30 Czerwiec 2018 o 14:00
zarbock Użytkownik

Używam wyciskarki Kuvings 9500 ona jest w podobnej klasie co Huron i jest nieporównywalnie lepsza od tych tańszych co nie znaczy że niezniszczalna. Silnik i ślimak jest ok tak jak tutaj ale pozostałe elementy są mocno narażone na różnego rodzaju siły w trakcie rozdrabniania szczególnie twardych i wysuszonych warzyw (seler,marchew itp) i na pewno ulegną zużyciu więc najważniejszy jest dostęp do części zamiennych po okresie gwarancji. A w czasie gwarancji jak to jest ostatnio w modzie zapewne pierwszą diagnozą będą błędy użytkownika. Ale cena jest b.dobra więc się skuszę na drugą.

30 Czerwiec 2018 o 15:56
easyoneoneone Użytkownik

Dokładnie Kuvings czy Hurom to jest klasa wyżej. Porównywać to do jakichś lidlowskich wyciskarek za 300PLN to wstydu trzeba nie mieć. Rozumiem, że część użytkowników może być nieświadoma, bo używała tylko tych tańszych. Nikt, kto miał kontakt z wyciskarką Huroma nie napisałby, że Lidlowska to to samo. Wszystkie opinie tego typu są wyłącznie od użytkowników, którzy mieli kontakt tylko i wyłącznie z tańszym sprzętem.

30 Czerwiec 2018 o 19:05
Hanys Użytkownik

To może ja się wypowiem ponieważ mam dwie wyciskarki – taniego MPM-a za 300 zł i Kalorika za 1500. Są 2 zasadnicze różnice między nimi – z MPM-a resztki wychodzą mocno wilgotne, z Kalorika prawie suche i jest ich z połowę mniej. Drugą istotną zaletą Kalorika jest mycie – praktycznie wystarczy opłukać sitko, z MPM-em to bez szczoteczki nie podchodź. Pewnie żeby zwrócił nam się Kalorik (na tą samą ilość soku potrzeba trochę mniej owoców) musielibyśmy robić sok przez 20 lat codziennie, więc miłośnicy tanich sprzętów i tak będą górą, ale twierdzenie, że nie ma między tymi sprzętami różnic to bzdury…

Przepraszamy, chwilowo nie masz możliwości umieszczania postów w tej dyskusji.