30 Wrzesień 2018 o 00:00
iBOOD

Ekspres do kawy KitchenAid Artisan 5KES100

Ekspres do kawy KitchenAid Artisan 5KES100

Ekspres Artisan 5KES100 pozwala zachować odpowiednią równowagę pomiędzy wszystkimi M.

Specyfikacja

Producent: KitchenAid
Typ: Artisan 5KES100
Gwarancja: 2 lata

• Dwa oddzielne kotły
  • Wykonany z odlewanego metalu
  • Wybór pomiędzy kapsułkami i mieloną kawą

Ogólne
Ciśnienie: 15 barów
Zbiornik na wodę: 2 L

Właściwości fizyczne
Wymiary: 39 x 31,5 x 31 cm
Waga: 13,3 kg

Zasilanie
Moc: 1300 W
Napięcie: 220 - 240 V
Częstotliwość: 50 Hz

W zestawie
5KES100 półautomatyczny
Dzban ze stali nierdzewnej
2 tace filtrów (do kawy mielonej i kapsułek)
Łopatka do kawy (do kawy 7 gr)
Zdejmowana rura parowa
Szczoteczka do czyszczenia

30 Wrzesień 2018 o 04:13
Miczq Użytkownik

Pomijając cenę, samego urządzenia nie polecam, jest problematyczne i ma części niskiej jakości (zupełnie niepodobne do KA, ale akurat ten produkt to rebrand)

Radzę poczytać przed zakupem: https://www.amazon.co.uk/KitchenAid-Artisan-5KES100BER-Espresso-Maker/dp/B0007KIX02/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1344896257&sr=8-2

Odpowiedz

30 Wrzesień 2018 o 09:01
seboizm Użytkownik

Dzięki wielkie za informację i link. Tylko nigdzie nie widzę informacji, że to jest zebrane?

Odpowiedz

30 Wrzesień 2018 o 09:02
seboizm Użytkownik

Dzięki wielkie za informację i link. Tylko nigdzie nie widzę informacji, że to jest rebrand?

Odpowiedz

30 Wrzesień 2018 o 10:56
ggrzes1 Użytkownik

A ktokolwiek kto nie jest snobem kupuje jeszcze obecnie kolbowy express do kawy za takie pieniądze. Moim zdaniem tylko automat

Odpowiedz

30 Wrzesień 2018 o 11:38
Slawekpl Użytkownik

każdy kto chce się delektować kawą a nie ją żłopać, w automatach nie ustawisz czasu zaparzenia tylko ilość płynu, a powinno być odwrotnie, gdyż to czas w jakim przepływa woda przez odpowiednio zmielone ziarna jest najbardziej istotny dla smaku naparu

w hamerykańskim starba … coś tam … nie napijesz się dobrej kawy, tylko popłuczyn po kawie, cappuccino czy latte u nich to jeden wielki syf, próbowałem, tego nie da się pić

z podstawowego kolbowego ekspresu dobrej firmy uzyskasz napar jakiego nigdy nie osiągniesz z automatu, oczywiście przy zachowaniu odpowiednich procedur których kawa wymaga

posiadam od wielu lat włośki kolbowy ekspres i bardzo drogi zabudowany automat, używam tego pierwszego a tamten robi za ozdobę, każdy kto u mnie pił kawę stwierdzał że jest to najlepszy napar jaki zdarzyło mu się pić

automat jest dobry w firmie czy knajpie gdzie trudno o przeszkolenie osób go używających aby nic nie popsuły, ale kawa z automatu nigdy nie będzie tak pyszna jak można bez problemu uzyskać z dobrego kolbowego i nie mam na myśli tych udziwnionych za kilkadziesiąt tysięcy z wielką dźwignią i olbrzymim kotłem tylko podstawowe, proste ale z dobrą pompą 18-19 atmosfer

w dobrych knajpach we Włoszech czy Austrii nadal są używane wyłącznie kolbowe ekspresy, automat dla nich to profanacja kawy, mieszkałem jakiś czas we Włoszech, wiem o czym piszę

Odpowiedz

30 Wrzesień 2018 o 13:07
ggrzes1 Użytkownik

Tak to powodzenia jak przyjdą goście i chcą kawy, bo na 1na pewno się nie skończy:p

Odpowiedz

30 Wrzesień 2018 o 15:34
ggrzes1 Użytkownik

aha i wcale nie twierdze ze nie masz racji, bo oczywiscie masz… tylko jestes w o tyle dobrej sytuacji ze masz drugi automatyczny ekspres, a 90% ludzi ma tylko 1 i problem jak przyjdzie wiecej ludzi, bo w takim wypadku przepada im czesc imprezy w kuchni :P

A przykład z knajpa srednio trafiony, bo tam płacisz za kawe, wiec i za czas na jej przygotowanie

Odpowiedz

30 Wrzesień 2018 o 13:54
seboizm Użytkownik

Pytanie do Ibood czy to jest oryginalny KitchenAid czy rebrand jak napisał użytkownik “Miczq”?

Odpowiedz

30 Wrzesień 2018 o 16:37
ekterion Użytkownik

Kolbówka w cenie automatu… gdzie tu sens. Druga kwestia, kto ma czas bawić się w parzenie kawy w kolbówce, rano nie ma czasu, po robicie się nie chce, przyjdą znajomi to pół imprezy przesiedzisz w kuchni bawiąc się w robienie kawy, po co sobie komplikować życie żeby wypić ciut lepszą kawę niż z automatu…

Odpowiedz

30 Wrzesień 2018 o 23:19
Padre_peper Użytkownik

No wiesz, to jak z audiofilami, prestiż i takie sprawy a poza tym świadomość przynależności do wyimaginowanej wąskiej grupy znafcóf patrzących z politowaniem na pozbawionych łaski dobrego smaku :)

Pozdrawiam sypiących dwie łyżki rozpuszczalnej na filiżankę.

PS.

Piję z ekspresu na kapsułki

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby wysłać komentarz.

Potrzebujesz nazwy użytkownika aby komentować na forum. Kliknij w przycisk poniżej aby wybrać nazwę.